Hipnoterapia - metoda na leczenie otyłości

Nadwaga i otyłość, to problem większości wysokorozwiniętych cywilizacji, który prowadzi do poszukiwań najbardziej skutecznych rozwiązań tej kwestii, takich jak na przykład hipnoterapia – metoda na leczenie otyłości.
W ciągu ostatnich, kilku dziesięcioleci tempo rozwoju otyłości wśród ludzi, wzrosło dramatycznie na całym świecie. Ponad jedna trzecia globalnej populacji jest obecnie uważana za otyłą. Nadwaga i otyłość, pociąga za sobą dużą liczbę problemów fizjologicznych i emocjonalnych, które, bez wątpienia sprawiają, że ludzie mają wystarczająco dużo powodów, by chcieć schudnąć. Osoba, która jest zdecydowana walczyć, by obniżyć swoją wagę, stara się inwestować swój czas i pieniądze w każde rozwiązanie, które skutecznie przyczyni się do osiągnięcia wymarzonej figury. Różnorodne diety, doradztwo dietetyka i wysiłek fizyczny na pewno pomagają w utracie wagi, ale czy dają zawsze stały efekt? Problem kompulsywnego zajadania nie leży przecież w tym, co się je, ale w tym, dlaczego. Przyczyna ukryta jest w mózgu, w psychice. Podobnie, jak w kwestii uzależnienia od alkoholu czy narkotyków, w przypadku uzależnienia od jedzenia konieczna jest również pomoc psychoterapeutyczna, w której może zostać wykorzystana hipnoza.
...

Hipnoterapia – metoda na leczenie otyłości – jak działa hipnoza?

Hipnoza jest to stan świadomości, w którym następuje zwiększenie uwagi i reagowania na sugestie. Ustalono, że w stanie hipnozy, dana osoba jest bardziej otwarta na dokonywanie pozytywnych zmian w swoim zachowaniu. Istnieją różne techniki hipnozy, które są przeprowadzane przez ekspertów. Osoba uzależniona, która wchodzi w stan hipnozy staje się bardziej podatna na sugestie, które mogą dotyczyć jej nałogów. Certyfikowany terapeuta uzależnień wprowadza pacjenta w stan hipnozy i daje mu ustne wskazówki, które mają sprawić, że w jego mózgu powstanie awersja do jedzenia pewnych produktów, zbyt kalorycznych i przyczyniających się do powstawania nadwagi.

Kto powinien spróbować hipnoterapii?
Kompulsywni i emocjonalni zjadacze są uważani za najlepszych kandydatów do wypróbowania hipnoterapii. Hipnoza może znacznie wpłynąć na osobę, która wykorzystała już bezskutecznie cały plan odchudzania i ma dobrą wiedzę na temat tego, co powinna jeść a czego unikać, ale nie ma wystarczająco silnej woli, aby dokonać zmian w swoich nawykach żywieniowych. Osoba, która jest zdecydowana schudnąć z pomocą hipnozy ma duże szanse na uzyskanie dobrego wyniku, ponieważ ta technika pomaga trzymać się powziętej decyzji.
Pacjent i hipnoterapeuta wstępnie rozmawiają o celach, czynnikach, które mogą pomóc osiągnąć sukces i omawiają plany żywieniowe, które są najbardziej skuteczne w zależności od typu ciała. Sugestie terapeuty przekazywane pacjentowi w hipnozie, muszą być spójne ze strategią, ustaloną w początkowej rozmowie z pacjentem.
Proces hipnoterapii pomaga rozpoznawać zdrowe jedzenie i kontrolować apetyt na słodycze lub Fast food, którego należy unikać. Wspiera także mózg w kontroli nad pragnieniem, przypominając o znaczeniu i konieczności utraty wagi.

...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://psychoterapiaihipnoza.pl/