Negatywny wpływ alkoholu na pracę nerek

Od lat wiadomo, że negatywny wpływ alkoholu na pracę nerek jest przyczyną upośledzenia ich wydolności oraz zaburzeń w prawidłowym wydalaniu moczu. Osoba, nadużywająca napojów wyskokowych, nie zdaje sobie sprawy z tego, w jak błyskawicznym tempie alkohol nieodwracalnie uszkadza jej nerki.

Ludzkie ciało posiada wiele, ważnych narządów wewnętrznych, do których należą również nerki. Organ ten reguluje wiele procesów, zachodzących w organizmie i oczyszcza go z pozostałości przemiany materii oraz toksyn. Poważnym zagrożeniem dla prawidłowego funkcjonowania nerek jest alkoholizm, który z czasem powoduje ich uszkodzenie i przyczynia się do rozwoju, groźnych dla życia chorób o podłożu nefrologicznym. Według kanadyjskiego Instytutu Medycznego National Kidney Foundation umiarkowane spożywanie napojów wyskokowych nie powoduje zaburzeń w prawidłowym funkcjonowaniu nerek. Nadmierna konsumpcja napojów wyskokowych powoduje jednak uszkodzenie tych narządów. Zatrucie alkoholowe jest przyczyną zaburzeń pracy nerek. Brak podjętego leczenia alkoholizmu, opartego na zastosowaniu takich środków, jak wszywka antyalkoholowa, prowadzi w konsekwencji, do przekształcenia się potrzeby picia alkoholu, w stan chroniczny, objawiający się kompulsywnym spożywaniem napojów wysokoprocentowych. W trakcie procesu filtracji, który zachodzi w nerkach, usuwane są z organizmu wszelkie, toksyczne i niepotrzebne związki chemiczne. W przypadku, gdy narząd ten jest uszkodzony, proces oczyszczania organizmu zostaje zaburzony lub w ogóle nie funkcjonuje. Zdaniem kanadyjskich naukowców, alkoholicy cierpią na zatrucie organizmu, wywołane schorzeniami nerek. Brak leczenia lub też zbyt późne zdecydowanie się na zastosowanie takich metod farmakoterapii antyalkoholowej, jak implant Naltrexone, może skutkować całkowitym uszkodzeniem nerek i potrzebą zastopowania dializ lub też przeszczepu tego organu.​

...

Nadmiar napojów wyskokowych przyczyną niewydolności tego narządu

Zbyt wysokie dawki alkoholu wpływają na pracę nerek, osłabiając je do tego stopnia, że nie są one w stanie właściwie wydalić resztek napojów wyskokowych i toksyn z organizmu. Osoba, pogrążona w nałogu, która nie korzysta z takich metod, jak terapia antyalkoholowa, prowadzona przy pomocy leku o nazwie Naltrexone, często odczuwa przykre dolegliwości, spowodowane uszkodzeniem nerek. Alkoholizm jest w stanie całkowicie zaburzyć zdolność nerek do odfiltrowywania toksyn, nagromadzonych w organizmie. Osłabiona praca nerek lub też ich niewydolność wypływa także na prawidłowe działanie innych narządów w organizmie człowieka. Alkoholik zaczyna mieć coraz poważniejsze kłopoty zdrowotne, zaś w skrajnych przypadkach, nie jest on już w stanie normalnie funkcjonować. Silnie uszkodzenie nerek, spowodowane alkoholizmem, przyczynia się także do powstawania wielu chorób, w tym również ostrej niewydolności tego narządu, które grozi nawet śmiercią. Według badaczy z National Kidney Foundation, większość pacjentów z ciężkimi chorobami wątroby i poważnymi problemami z nerkami, to osoby, uzależnione od alkoholu. Naukowcy uważają, iż metodą na uchronienie nerek przed ich degeneracją w wyniku nadmiernego spożywania alkoholu, jest zastosowanie takich działań, jak farmakoterapia antyalkoholowa, połączona z taką metodą wsparcia, jak na przykład hipnoza. Ogólnie rzecz biorąc, leczenie alkoholizmu, które oparte jest na wykorzystaniu terapii z pomocą, jaką jest wszywka Naltrexone, przynosi bardzo dobre rezultaty i może przyczynić się do zerwania z nałogiem alkoholowym. Użycie takich środków, jak implant Naltrexone wywołuje awersję do napojów wyskokowych, dzięki czemu dana osoba może żyć w stanie trzeźwości. Pozwala to na chociażby częściowe odbudowanie uszkodzeń nerek i innych narządów wewnętrznych, których dokonał nadmiar spożytego alkoholu. Zabiegi hipnozy wzmacniają i utrwalają działanie farmakoterapii antyalkoholowej z udziałem wszywki.

...