Odpowiemy na twoje pytania

Jeśli nurtują Cię kwestie, dotyczące takich zagadnień, jak wszywka antyalkoholowa czy też leczenie hipnozą alkoholizmu, to chętnie odpowiemy na Twoje pytania. W tej zakładce znajdziesz treści, które, mamy nadzieję, rozwieją wszystkie Twoje obawy i wątpliwości, dotyczące takich metod leczenia alkoholizmu, jak wszywka Naltrexone. Wierzymy, że poniższe odpowiedzi, sprawią, iż leczenie choroby alkoholowej nie będzie miało tajemnic przed osobami, potrzebującymi takiej pomocy. Nasz ośrodek medyczny cieszy się bardzo dobrą renomą i ogromnym zaufaniem pacjentów, którzy przed rozpoczęciem leczenia w naszej placówce, często zadają pytania, których część publikujemy w tej zakładce. Ich treść dotyczy, nie tylko problemu alkoholizmu czy metod jego leczenia, ale również działania, jakim jest terapia uzależnień z użyciem hipnozy, stosowana, jako pomoc w leczeniu otyłości czy też jako wsparcie terapii antyalkoholowej, przy pomocy takich metod, jak implant Naltrexone. Mamy nadzieję, że publikowane w tym miejscu odpowiedzi, pozwolą Ci zrozumieć, w jaki sposób przebiega proces leczenia choroby alkoholowej, któremu poddawani są pacjenci w naszym ośrodku medycznym
...

1. Czy wszywka antyalkoholowa jest widoczna i wyczuwalna pod skórą?
Nie. Implant Naltrexone jest niewidoczny i niewyczuwalny, nawet w czasie bardzo bliskiego kontaktu fizycznego.

2. Czy hipnoterapia alkoholików wymaga specjalny przygotowań?
Nie. Pacjent, który decyduje się na zabiegi hipnozy nie musi się do nich w żaden sposób przygotowywać. 

3. Czy terapia antyalkoholowa jest bezpieczna dla kobiet?
Tak. Leczenie alkoholizmu może być przeprowadzane bez względu na płeć pacjenta. Zdaniem naukowców problem nałogu alkoholowego, wymaga takich samych działań terapeutycznych, zarówno w stosunku do przedstawicielek płci żeńskiej, jak również pacjentów płci męskiej.

4. Czy hipnoza jest metodą wsparcia w leczeniu zaburzeń odżywiania?
Tak. Zabiegi hipnozy stosowany jest, jako pomoc w leczeniu otyłości, jak również innych zaburzeń odżywiania – anoreksji czy bulimii.

5. Czy zaszycie alkoholowe utrudnia codzienną pracę?
Nie. Wszywka Naltrexone nie wpływa na jakość i szybkość wykonywanych obowiązków zawodowych. Ponadto, implant Naltrexone nie powoduje spadku koncentracji czy zdolności poznawczych i analitycznych u pacjenta.

6. Kto przeprowadza zabiegi hipnozy?
Zabiegi hipnozy przeprowadza tylko i wyłącznie certyfikowany terapeuta uzależnień. Jest to psycholog i psychoterapeuta, który ukończył podyplomowy 4-letni Kurs Psychoterapii Katedry Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, w Krakowie, jak również jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, grupy roboczej hipnozy i hipnoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

7. Czy farmakoterapia obniża libido i potencję?
Leczenie farmakologiczne alkoholików nie wpływa na ich sprawność seksualną, jak również nie powoduje zaburzeń erekcji i ejakulacji u mężczyzn.

8. Ile czasu trwa hipnoterapia alkoholików?
Hipnoterapia osób uzależnionych od alkoholu jest zazwyczaj terapią krótkoterminową,
dopasowaną do aktualnych potrzeb pacjenta.

9. Czy wszywka Naltrexone wywołuje skutki uboczne?
Implant Naltrexone podobnie, jak inne medykamenty, może powodować sutki uboczne, są one rzadko spotykane u pacjentów, przestrzegających zaleceń lekarzy specjalistów i będących pod ich opieką.

10. Czy zabiegi hipnozy można wykonywać również w domu pacjenta?
Nie. Zabiegi hipnozy wykonywane są wyłącznie w naszym ośrodku, pod nadzorem wykwalifikowanego personelu medycznego i certyfikowanego terapeuty uzależnień.

...