Hipnoterapia Lublin

Rozwój nauki pozwala na zastosowanie innowacyjnych metod leczenia nałogów, takich jak hipnoterapia Lublin. Dzięki niej wyjście z uzależnienia jest współcześnie dużo łatwiejsze. 

Hipnoterapia Lublin – czy naprawdę działa?

Bardzo często, zanim dana osoba zapozna się z definicją hipnoterapii Lublin, od razu zakłada, że jest ona metodą nieskuteczną. Dlaczego? Ponieważ hipnoterapia Lublin kojarzy się z hipnozą, rozumianą jako doprowadzanie człowieka do nieprzytomności, utraty świadomości oraz ślepego wykonywania poleceń hipnotyzera (najlepiej takiego, który macha zegarkiem lub kręci spiralą). Ten iście filmowy obraz, sprawia, że hipnoterapia Lublin jest metodą niesłusznie odrzucaną przez wiele osób. Jednakże, wbrew takiemu przedstawieniu, hipnoterapia Lublin to bardzo skuteczny sposób na walkę z uzależnieniami, ponieważ umożliwia ona: dotarcie do przyczyny problemu, odkrycie destrukcyjnych zachowań, zmianę złych nawyków, utrwalenie umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i własnymi dysfunkcjami oraz awersję do używek.

Dla kogo przeznaczona jest terapia hipnozą Lublin?

Terapia hipnozą Lublin jest stosowana w wielu krajach na całym świecie. W Polsce miejscem, w którym stosuje się terapię hipnozą Lublin, jest Ośrodek Leczenia Uzależnień i Otyłości w Lublinie. Walczy się tam, przede wszystkim z uzależnieniami fizycznymi, takimi jak np. alkoholizm oraz otyłość (pod kątem nałogu jedzenia). Tak naprawdę terapia hipnozą Lublin jest skierowana do każdej osoby, której problem wiąże się z pewnym uczuciem przymusu – fizycznym i/lub psychicznym – oraz niesie za sobą konsekwencje różnego typu (odrzucenie społeczne, zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu itd.). Muszą to być jednocześnie osoby zdeterminowane do tego, by wyjść z nałogu. W czasie terapii hipnozą Lublin bardzo ważna jest ich współpraca z terapeutą.

Czym jest hipnoza terapeutyczna Lublin?

Zważywszy na podane powyżej informacje, warto wyjaśnić, czym jest hipnoza terapeutyczna Lublin. Otóż, jak już zostało wspomniane, jest to terapia korzystająca z metody hipnozy. Jednakże owa hipnoza, to zagłębienie się w psychikę pacjenta (jego wspomnienia, nieuświadomione emocje, przeżycia) przy jego pełnej świadomości. Aby uzyskać stan hipnozy terapeutycznej Lublin, używa się odpowiednio dobranych technik relaksacyjnych. Informacje oraz doświadczenia, uzyskane w czasie hipnozy terapeutycznej Lublin stanowią bazę do dalszego działania, którym jest psychoterapia. Pacjent, przy pomocy terapeuty, przepracowuje swój problem. To bardzo znany na świecie sposób z naukowo potwierdzoną skutecznością. W czasie hipnozy, certyfikowany terapeuta wpaja również pacjentowi, niechęć do korzystania z konkretnych używek.

Kto uczestniczy w hipnoterapii Lublin?

Należy podkreślić, że w czasie sesji hipnoterapii Lublin obecny jest wyłącznie pacjent oraz jego terapeuta. Osobą stosującą terapię hipnozą Lublin może być tylko wykwalifikowany, certyfikowany psychoterapeuta (po ukończeniu odpowiedniej uczelni wyższej oraz kursów hipnozy). Nie jest to zatem żadnego rodzaju spotkanie w grupie, w czasie którego pacjenci odsłaniają tajemnice własnej psychiki przed innymi.

Wartko skorzystać z dobrodziejstw, jakie daje hipnoza terapeutyczna Lublin. Wysoka skuteczność oraz praktyczna wiedza, jakie oferuje, pozwalają na porzucenie nałogu i zdrowe życie.

Dlaczego hipnoterapia Lublin?

Zastanawiasz się, dlaczego sposobem na leczenie Twojego problemu, ma być akurat hipnoterapia Lublin? Istnieje bardzo wiele metod radzenia sobie z nałogami. Ostatnimi czasy najpopularniejsze z nich opierają się wyłącznie na środkach służących do detoksykacji oraz wszywkach lub implantach, które mają zniechęcać człowieka do konkretnej używki. Rzecz w tym, by w walce z uzależnieniem skorzystać z kompleksowej pomocy. Właśnie to oferuje hipnoterapia Lublin. Metody stosowane w czasie hipnoterapii Lublin zostały poprzedzone licznymi badaniami naukowymi, których rezultaty potwierdzają skuteczność tej metody w leczeniu różnego rodzaju nałogów. Hipnoterapia Lublin to najskuteczniejsza forma wsparcia leczenia farmakologicznego uzależnień. Przekonały się już o tym dziesiątki pacjentów Ośrodka Leczenia Uzależnień i Otyłości w Lublinie. Warto skorzystać z tej formy pomocy i uwolnić się na zawsze od zgubnego nałogu. 

W jaki sposób działa hipnoza terapeutyczna Lublin?

Działanie hipnozy terapeutycznej Lublin można porównać do sposobu oddziaływania popularnej psychoterapii, jednakże o poszerzonym spektrum. Przede wszystkim terapeuta musi najpierw poznać swojego pacjenta oraz głębię jego problemu. Od tego zależy ilość potrzebnych sesji. Hipnoza terapeutyczna Lublin wymaga skupienia i współpracy obu stron. Terapeuta wprowadza pacjenta w stan hipnozy za pomocą metod relaksacji. W celu osiągnięcia stanu hipnozy terapeutycznej Lublin stosuje on techniki werbalne a niekiedy także wizualne. Takie zabiegi pozwalają pacjentowi „zajrzeć" w głąb siebie. Wewnętrznie skrywane przeżycia i doświadczenia stanowią często przyczynę nałogu. Hipnoza terapeutyczna Lublin ujawnia je, a działając w ten sposób, ukazuje źródło problemu, które trzeba zwalczyć.

Terapia hipnozą Lublin – jak poradzić sobie z nawałem emocji i wspomnień?

Terapia hipnozą Lublin to oczywiście, nie tylko samo unaocznienie pacjentowi tego, co kryje jego psychika. Terapia hipnozą Lublin to także cały proces psychoterapeutyczny, który pozwala rozwikłać zagadki psychiki pacjenta. Dzięki niemu jest on w stanie zrozumieć swoje zachowania, znaleźć ich podłoże i wyciągnąć z tego wnioski na przyszłość. Owe refleksje będą stanowiły sedno terapii hipnozą Lublin. To dzięki nim pacjent będzie potrafił stworzyć nowe sposoby na reagowanie w trudnych sytuacjach i okiełznanie chęci sięgnięcia po jakąś używkę. Pomagają one także w całkowitej zmianie stylu życia, nie tylko w sensie duchowym, ale także czysto fizycznym.

Jednym z najtrudniejszych momentów walki z uzależnieniem jest decyzja o jej podjęciu. Dlatego warto od razu skierować kroki do najlepszych specjalistów, na najskuteczniejszą terapię, jaką oferuje na przykład Ośrodek Leczenia Uzależnień i Otyłości w Lublinie.